Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
Přihlášení
Aktuality
SPORTOVNÍ DEN S CEREBREM
Sobota, 31 červenec 2021

CEREBRUM - Asociace osob po získaném poškození mozku, z.s. nás zve na jejich sportovní hry.

Pacienti po CMP mají obdobné potíže jako my.  Více informací naleznete níže.

Členové Unie si platí pouze oběd nebo zakoupené občerstvení v místní restauraci.  V areálu je velká zahrada s venkovním bazénem k volnému využití.

Od vlaku z Prahy v 8,18 z hl. n. , který přijede do Chocerad v 9,24 by byla zajištěna doprava do areálu zdarma.  Stejně tak odpoledne zpět k vlaku nebo autobusu. Parkování před areálem zdarma.

 Areál není zcela bezbariérový.

Pokud máte o účast zájem, hlaste se prosím na mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny do 20.8.

 

cerebrem.jpg

 

 

 
ROSKIÁDA 2021 - POZVÁNKA
Úterý, 27 červenec 2021


Unie ROSKA – česká MS společnost, z. s.

vás zve na


                        


4.

 

 

Roskiádu

  

sportovní hry pacientů s roztroušenou sklerózou
 

17. 9. – 19. 9. 2021

ve Sportovním centru Nymburk

  

Roskiáda_časový_program 

Roskiáda_propozice 

 
Časopis iRoska 03_2020
Úterý, 27 červenec 2021

Přinášíme odkaz na časopis iRoska

 ČASOPIS_ZDE

 
Volební schůze Rosky Česká Lípa
Neděle, 04 červenec 2021

 pondělí 16. června jsme se sešli, po více jak jeden a půl roce, kdy byla naše činnost  paralyzována v důsledku pandemie. Schůzka se uskutečnila v Domě s pečovatelskou službou v Novém Boru.

Místopředsedkyně Zofia Doškářová úvodem přivítala přítomné a uvedla, že nosným programem schůze bude volba nového výboru v důsledku vypršení mandátu. Omluvila nepřítomnost předsedkyně paní Jaroslavy Kudrnové, která, vzhledem k věku a zdravotnímu stavu oznámila, že nehodlá svůj mandát obhajovat.

Paní místopředsedkyně ocenila dlouholeté zásluhy paní Kudrnové, která stála v čele naší organizace od jejího založení v roce 1992. Díky ní byly naše činnost a aktivity trvale na vysoké úrovni. Připraveno bylo poděkování formou kytice a diplomu, které jí byly předány po skončení schůze v jejím domově. Poděkovala za práci též paní Karle Jínové. Dále uvítala mezi námi nové členy paní Kubáňovou, paní Szittyayovou a pana Hlavinku.

Po té se ujala režie volby paní Karla Jínová. Nejprve podala zprávu o činnosti a aktivitách naší organizace od roku 2016 a zprávu o hospodaření za toto období. Dále navrhla členy návrhové a volební komise. Její zprávu a návrh plénum jednohlasně schválilo.

Následovala volba nového výboru s tím, že navrženi byli paní Zofia Doškářová, paní Karla Jínová, pan Ladislav Hlavinka a paní Jana Szittyayová. Navržené kandidáty pak plénum jednoznačně schválilo.  Tito pak zvolili ze svého středu novou předsedkyni,  paní Zofii Doškářovou. Přítomní byli dále seznámeni s dělbou práce a kompetencemi jednotlivých členů výboru.

 Přítomní vyjádřili novému výboru podporu a popřáli hodně štěstí a úspěchů v práci.

Závěrem ještě paní Jínová podala informace o zajištění dvou víkendových pobytů v Hejnicích v září a říjnu.


Paní Doškářová předala kytici a přání pevného zdraví paní Balášové u příležitosti jejích 80. let.

Pavel Březina 

 
Časopis iROSKA 03 2018 a 04 2018
Pátek, 29 březen 2019
Jsme velmi rádi, že můžeme přinášet elektronickou podobu časopisu iROSKA.
Dodatečně jsou k dispozici čísla z druhého pololetí roku 2018. 
 
 
hlavička_0318.jpg
 
hlavička 04 2018.jpg
 
Časopis iRoska 02 2018
Sobota, 18 srpen 2018
Jsme velmi rádi, že můžeme přinášet elektronickou podobu časopisu iRoska.
Druhé letotošní číslo naleznete zde: iRoska_02_2018_ZDE
 
iroska_02_08_640.jpg
 
 
ČASOPIS iROSKA 01 2018
Pondělí, 09 duben 2018
Jsme velmi rádi, že i v roce 2018 můžeme přinášek elektronickou podobu časopisu iRoska.
První letotošní číslo naleznete zde: iRoska_01_2018_ZDE 
 
roska_1_2018.jpg
 
 
DOMOVSKÝ ZPRAVODAJ 01/2018
Pondělí, 26 únor 2018
obrazek_final.jpg

Milí příznivci Domova sv. Josefa,

 

na světě je první letošní Domovský zpravodaj. Jeho hlavním posláním je opět poděkovat všem, kteří jakýmkoliv způsobem podporují nemocné roztroušenou sklerózou, a také ukázat, že svět rozhodně není tak špatný, jak se může někdy zdát při shlédnutí večerních zpráv.

 

Přinášíme Vám čerstvé příběhy z Domova sv. Josefa, a že jich není málo. Dokázal Honza Dušek na svém elektrickém vozíku ujet 640 km do Santiaga de Compostela? • Podařilo se i přes tuhé mrazy dokončit bezbariérový chodník pro hendikepované podpořený vašimi štědrými dary? • Chcete si vyzkoušet, jaké to je cvičit s roztroušenou sklerózou? • Zajímá Vás, kdo se stal dárcem měsíce? • Nebo jste snad ještě neviděli nový Youtube kanál Domova? Dozvíte se v Domovském zpravodaji #zpravodajDSJ

 
 
 
Ergoterapie nám pomáhá
Středa, 24 únor 2016
V pondělí 22. 2. 2016 jsme se sešli na jednom z pravidelných setkání, jejichž cílem jsou ergoterapeutická cvičení, kde máme možnost procvičit si své motorické schopnosti, fantazii a dovednost.
Jako členové ROSKY Česká Lípa se takto, zpravidla v počtu 10-15 zájemců, setkáváme 1 krát za měsíc v Domu pečovatelské služby v Novém Boru. Ergoterapeutická cvičení jsou rovněž pravidelnou součástí programu našich rekondičních pobytů v Hejnicích.
Ergoterapie znamená obecně léčbu prací, jejímž smyslem je (v našem případě) pomoci nemocným s roztroušenou sklerózou zejména udržet si a případně rozvinout pracovní návyky a schopnosti ke koordinovanému pohybu.
Ergonomická cvičení zaměřujeme především na rozvoj jemné motoriky, koordinace, smyslového vnímání a zvýšení výkonnosti mozkových funkcí.
Tato cvičení pro nás dlouhodobě organizuje a připravuje jejich náplň paní Zofia Doškářová. Pod jejím vedením, někdy i ve spolupráci s dalšími členkami organizace, jsme se naučili např. plést výrobky z pedigu (košíky, misky, ozdobné opletení květináčů apod.), vyrábět různé dárkové a ozdobné předměty, přání apod. Přitom pochopitelně pracujeme s řadou různých materiálů a využíváme i různé techniky zpracování.
Na našem pondělním setkání jsme se zaměřili na výrobu dekorativních věnečků k Velikonocím. Kromě polystyrénového základu a ozdobné stuhy jsme ostatní prvky vlastnoručně vyrobili. Jako materiál pro zhotovení květinových doplňků jsme použili, budete se divit, především plata od vajec.
Z nich jsme nejprve vystříhali jednotlivé okvětní lístky, které jsme pak nabarvili a sestavili do jednotlivých květů a připojili, pomocí pájecí pistole, k věnečku.
Každý jsme dělali něco (vypadalo to u nás jako malá manufaktura) a tak lze říci, že jsme se všichni podíleli, každý svým dílem, na finálním výrobku. Protože nás nehonily žádné normy tak jsme mohli plně rozvinout naše výtvarné a estetické vlohy. Nakonec jsme byli všichni rádi, že se nám společné dílo podařilo. Výsledky naší práce jsme si pak pochválili, což samozřejmě zvedlo naši náladu a sebevědomí. Užili jsme si přitom i malý čajový dýchánek a o srandu nebylo také nouze. 
Nejzdařilejší z našich výtvorů věnujeme některým našim sponzorům jako malé poděkování za podporu našich aktivit.
Ostatně pohled na naše úsilí a výsledky naší práce dokládají i přiložené fotografie.


Ing. Pavel Březina

 
Navazující kurz pro pokročitelé cvičitele Rosky-listopad 2015
Pondělí, 21 prosinec 2015
V termínu od 8. do 10. Listopadu 2015 proběhl v Poděbradech další tentokrát navazující kurz pro cvičitele Rosky, kteří již absolvovali úvodní kurz v červnu nebo v říjnu. Školení opět probíhalo pod vedením fyzioterapeutů z RS centra Neurologické kliniky 1.LF UK a VFN v Praze.
Zúčastnili se cvičitelé z regionálních organizací Roska Brno, Česká Lípa, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Kyjov, Ostrava, Pardubice, Praha, Uherské Hradiště a Ústí nad Orlicí, Žďár nad Sázavou v celkovém počtu 30 účastníků.
Tématem kurzu tentokrát bylo představení a vyzkoušení cvičení s různými pomůckami, které se dají s úspěchem využít nejen při rekondicích. Cvičili jsme s malým a velkým míčem, s gumami a s elastickými lany SM systému. Vyzkoušeli jsme si kruhový trénink v posilovně zaměřený na trénink svalů potřebných pro chůzi a také cvičení pro plosku nohy. V teoretické části byly probírány svaly tzv.“středu těla“, které jsou důležité pro správné držení těla, rovnováhu, ale i dobrou funkci pánevního dna a páteře. Nedílnou součástí byla také přednáška psychoterapeutky Renaty Malinové o sebevědomí.
Na závěr kurzu absolvovali účastníci praktické přezkoušení. Podle ohlasů zúčastněných i organizátorů měl kurz úspěch a vynasnažíme se proto i o jeho pokračování v roce 2016.
 
Fotografie naleznete v galerii.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 30