Přihlášení
Přihlášení

Česká LípaRoska Česká Lípa,
regionální organizace Unie Roska v ČR

(pobočka Nový Bor-Arnultovice)

Nabídka pomoci lidem s roztroušenou sklerózou formou zdravotní rehabilitace a sociálního poradenství. Organizace setkávání členů a rekondičních pobytů.

Maraton s roztroušenou sklerózou 2018

Stejně jako v loňském roce se zapojila naše organizace ROSKA Česká Lípa do celostátního čtyřiadvacetihodinového maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS), který byl odstartován v pátek 2. března v 17.00 hodin na Praze 4. Postupně se přidávali další účastníci s tím, že ve finále se zúčastnilo na 33 měst v naší republice a rovněž i v zahraničí (5 na Slovensku a po jednom pak ve Švýcarsku, Francii, Turecku, Polsku a Finsku).

Mezinárodní přesah maratonu svědčí o jeho významu pro nemocné s RS a odráží i pozornost společnosti v tomto směru.

RS je nevyléčitelné a nepředvídatelné onemocnění doprovázené významným poklesem kvality života jednotlivců a jejich rodin. Je nejčastější příčinou invalidity mladých lidí.

Lékařská péče se opírá zejména o včasnou diagnostiku onemocnění, medikamentózní léčbu a komplexní rehabilitaci. Jejím cílem je především minimalizovat vliv onemocnění na zdraví pacienta a snížení progrese onemocnění. Význam v péči o zdraví takto nemocných mají zejména neurologové, specialisté diagnostiky, rehabilitační pracovníci a psychologové.

Nemalý význam mají aktivity organizací ROSKA zaměřené především na rekondiční pobyty, rehabilitační cvičení a ergoterapii. Do rámce našich aktivit tak jednoznačně spadá i zmiňovaný MaRS.

V Novém Boru zorganizoval přípravný výbor naší organizace vstup do maratonu v sobotu 3. března od 14.00 do 17.00 hod. Naši členové, někteří doprovázeni rodinnými příslušníky, si přišli zacvičit do tělocvičny ZŠ v Arnultovicích. Cvičení se zúčastnilo na 30 účastníků.

Vlastní akci zahájila paní Karla Jínová a následně se organizace  ujala paní Zofia Doškářová a zkušené cvičitelky pod jejichž vedením probíhala cvičení na jednotlivých stanovištích.

Zahájili jsme jízdou na rotopedu v přilehlém Fitness centru OLYMP (tímto také děkujeme provozovatelce centra za vstřícný přístup). Následně jsme pokračovali kruhovým tréninkem na připravených stanovištích. Cviky byly zaměřeny zejména na neurosvalovou koordinaci a rehabilitaci vybraných partií. Jednotlivci tak postupně absolvovali cviky a vybrané sestavy na balanční ploše, masážní labilní čočce, v sedě na židlích s využitím overballu, cvičení na podložkách (posilování břišního a páteřního svalstva), cviky s oporou u stěny a v neposlední řadě i cvičení na velkých míčích.

  Mezi cvičeními bylo k dispozici i malé občerstvení k načerpání sil do dalšího boje.

Naše klání jsme ukončili spojením (pomocí telemostu) s přáteli z Prahy, s kterými jsme se pozdravili a vyměnili si pár zkušeností z proběhlého maratonu. Z akce jsme pořídili řadu fotografií a videí, které uložíme na náš web a také jako dokumenty do naší kroniky. Současně poskytneme veřejnosti nezbytné informace v místním tisku.

Závěrem jsme konstatovali, že obdobné akce jsou přínosem k našemu zdraví a rovněž i upevnění přátelských vtahů mezi námi. Současně jsme si vědomi, že maximálního efektu pro naše zdraví (přirozeně v kombinaci s indikovanou léčbou a dodržováním životosprávy) docílíme též aktivním přístupem nejen naší organizace ale zejména jednotlivých členů k pravidelným aktivitám tělu i duchu prospěšným.

 

Ing. Pavel Březina

mars_2018_foto_clanek.jpg

  

 
MaRS 2018 Česká televize

Přinášíme odkaz na vysílání ČT k tématice MaRS 2018. MaRS 2018 ČT 

 
DOMOVSKÝ ZPRAVODAJ 01/2018
obrazek_final.jpg

Milí příznivci Domova sv. Josefa,

 

na světě je první letošní Domovský zpravodaj. Jeho hlavním posláním je opět poděkovat všem, kteří jakýmkoliv způsobem podporují nemocné roztroušenou sklerózou, a také ukázat, že svět rozhodně není tak špatný, jak se může někdy zdát při shlédnutí večerních zpráv.

 

Přinášíme Vám čerstvé příběhy z Domova sv. Josefa, a že jich není málo. Dokázal Honza Dušek na svém elektrickém vozíku ujet 640 km do Santiaga de Compostela? • Podařilo se i přes tuhé mrazy dokončit bezbariérový chodník pro hendikepované podpořený vašimi štědrými dary? • Chcete si vyzkoušet, jaké to je cvičit s roztroušenou sklerózou? • Zajímá Vás, kdo se stal dárcem měsíce? • Nebo jste snad ještě neviděli nový Youtube kanál Domova? Dozvíte se v Domovském zpravodaji #zpravodajDSJ

 
 
 
MARS 2018

mars_2018_logo.jpgROSKA ČESKÁ LÍPA, z.p.s. se sídlem v Novém Boru

vás zve na další ročník cvičebního maratónu s roztroušenou sklerózou, pořádaným NF IMPULS, který se bude konat

v sobotu 3. března 2018 od 14 hodin do 17 hodin

v tělocvičně  ZŠ Nový Bor II – Arnultovicích a v přilehlém fitness centru OLYMP.

 

 
PLÁN AKCÍ UNIE ROSKA NA ROK 2018

 Přihláška na akce je k dispozici v části "Ke stažení / Formuláře"

akce_2018_blue.jpg

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 30