Přihlášení
Nemáte účet? Vytvořte jej!
Přihlášení
Aktuality
Celostátní rekondiční pobyt v Sezimově Ústí (21. — 31. října 2013)
Čtvrtek, 05 prosinec 2013

Jednalo se o rekondiční pobyt zástupců všech regionálních Rosek v České republice. Za českolipskou organizaci se zúčastnily K. Jínová a Z. Doškářová. Svým zaměřením to bylo spíše pracovní setkání, a to z toho důvodu, že se v jeho průběhu konalo velké množství přednášek, kde se účastníci dozvěděli poměrně klíčové informace.  

Prezident Unie Roska K. Hrkal pohovořil o velmi důležitém posunu v léčbě nemocných roztroušenou sklerózou. Česká republika jako jediná na světě prosadila od 1. ledna 2013 pro nově diagnostikované pacienty nárok na biologickou léčbu. Ta by měla být zahájena do čtyř týdnů od provedení diagnostiky. Pacienti si musí pohlídat, co podepisují, aby léčbu skutečně dostali. Lékaři, který pacientovi léčbu neposkytne, může hrozit vysoká pokuta.  Podmínkou pokračování této léčby je, že stav pacienta nesmí na hodnoticí škále EDSS klesnout o jeden stupeň a více za rok. V tomto případě může být léčba odebrána. Ve výzkumu je také japonská řasa, která by mohla léčit všechny typy roztroušené sklerózy.  JUDr. O. Dostál pak dále představil práva pacientů. 

Proběhne převod občanských sdružení dle nového občanského zákoníku platného od 1. ledna 2014, tzn. Unie Roska v Praze bude, jakožto naše centrála formálně spolkem a regionální organizace jejími pobočnými spolky. Na provedení této změny dle § 3045 výše zmíněného zákona máme tři roky. 
 
J. Vojáčková, výkonná ředitelka nadačního fondu IMPULS, nám sdělila, že začíná běžet projekt Remus, v jehož rámci bude probíhat registrace osob s roztroušenou sklerózou v České republice.  V její první fázi budou v MS centrech, kterých je v ČR 15, registrovány osoby, které dostávají biologickou léčbu. V druhé fázi budou v MS centrech evidovány osoby s jinou léčbou, než biologickou. Třetí fáze bude o registraci lidí, kteří se neléčí v MS centrech, ale u svých neurologů. 
 
Pro oddech od pracovních záležitostí byl zorganizován výlet do muzea čokolády v Táboře, což byl úžasný zážitek. Také jsme společně zavítali do Benešovy vily v Sezimově Ústí. V rámci cvičení jsme chodili do bazénu. Jako velký přínos hodnotíme ale zejména seznamování se s lidmi z různých regionálních poboček, diskuze nad rozmanitými tématy a sdílení příkladů dobré praxe.
 
Fotografie z akce naleznete v galerii 
 
Zofia Doškářová
 
Rozpis schůzek a rekondicí na rok 2013:
Čtvrtek, 17 leden 2013
Členské schůze, konané vždy od 14:00: 

28.1.

25.2.

25.3.

29.4.

27.5.

3.6.

26.8.

30.9.

21.10.

25.11.

9.12. 

 

 Rekondiční pobyty:

11.5.-18.5.2013 Hejnice

  7.9.-14.9.2013 Hejnice

 
Vánoční besídka
Čtvrtek, 17 leden 2013

Vánoční besídka proběhla v pravé vánoční atmosféře. Zahájil ji koncert žáků základní umělecké školy v Novém Boru pod vedením pana učitele Poláčka, kterým tímto moc děkujeme. Nechyběla ani ochutnávka vánočního cukroví, jelikož každý přinesl cukroví své vlastní tvorby, a že se sešlo různých druhů. Poté následovalo to, co k Vánocům neodmyslitelně patří, poslech koled, přání si všeho dobrého a předávání dárečků. Vše bylo náležitě zdokumentováno, a tak si fotografie z besídky můžete prohlédnout ve fotogalerii

Z.D

 
Ergoterapie
Čtvrtek, 17 leden 2013

V rámci předvánočních ergoterapeutických sezení jsme tentokrát vytvořili věnečky na dušičky, svícny a adventní věnce. Fotografie našich výtvorů naleznete ve fotogalerii .

 Z.D

 
20. výročí Rosky Česká Lípa
Čtvrtek, 17 leden 2013

Oslava dvacátého výročí Rosky Česká Lípa

Naše organizace oslavila v roce 2012 dvacáté výročí svého založení. K příležitosti tohoto významného jubilea jsme uspořádali oslavu. Tu zahájila předsedkyně Jaroslava Kudrnová krátkým vzpomenutím na akce Rosky konané v minulých letech. Následovalo poděkování sponzorům a lidem, kteří nás podporují a také poděkování za spolupráci Rosce Liberec a Rosce Rumburk. Zlatým hřebem oslavy byl koncert žáků novoborské základní umělecké školy pod vedením pana učitele Poláčka.  Nechyběla ani prezentace, která představila činnost organizace a obeznámila přítomné o tom, co to vlastně roztroušená skleróza je. Tuto prezentaci společně vytvořili Zofia Doškářová a Vítězslav Sládek. Připravili jsme i občerstvení, takže po zakončení oficiální části oslavy byli všichni pozváni na něco malého na zub a nic nebránilo tomu, aby se rozvinula příjemná konverzace. Všem moc děkujeme za účast a podporu!

Fotografie najdete v galerii.

ZD

 
Roska Česká Lípa slaví 20. výročí svého založení.
Pondělí, 28 květen 2012
 
Pojeďte s námi do Řecka
Pondělí, 19 březen 2012

Roska Česká Lípa organizuje rehabilitační ozdravný pobyt u moře. Termín pobytu je 14. 6. 2012 – 25. 6. 2012. Jedeme s cestovní kanceláří RIALITO, a to do letoviska AGIOKOMPAS, které leží 200 km jižně od Soluně na úpatí pohoří Kissavos. Budeme ubytovaní v penzionu KOSTAS vzdáleném pouhých 50 metrů od moře, pláž je oblázková a je tam bezbariérový přístup. Ubytování je ve dvou či trojlůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj má vlastní kuchyňskou linku, lednici, WC a sprchu. Stravování je buď vlastní, nebo je zde možnost ho přikoupit. Cena pobytu je 9 800 Kč. Cena nezahrnuje dopravu na brněnské letiště a zpět. Pro dopravu na letiště máme objednaný autokar, který pojede trasou Nový Bor – Mladá Boleslav – Jihlava – Brno, letiště Tuřany. Po dohodě Vás můžeme nabrat po cestě.

V loni jsme byli na stejném místě a všem se pobyt moc líbil. Moře bylo čisté, byli jsme obklopeni krásnou přírodou, užívali jsme si sluníčka, klidu a pohody. Fotky naleznete v galerii

Těšíme se na Vás,

Kolektiv Rosky Česká Lípa

Bližší informace:

J.Kudrnová: tel. 487 728 348

Z. Doškářová tel. 603442016 email: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
 
U2 - Beautiful Day
Čtvrtek, 07 červenec 2011

Hudební skupina U2 v roce 2009 nahrála na podporu lidí s roztroušenou sklerózou videoklip k písni Beautiful Day (Nádherný den).

Je to velice hezká písnička, která hovoří o tom, že i když je nám špatně, tak se máme snažit vidět to dobré a vážit si i těch nejobyčejnějších věcí.

 
Profesionální Roska
Pátek, 25 březen 2011

Roska Česká Lípa se zapojila do projektu, jehož cílem je komplexní profesionalizace organizace. Posílá své členy na různá školení zaměřená na oblasti klíčové pro efektivní vedení organizace (management, účetnictví, práce s počítačem atd.). Účinek tohoto projektu je tedy dvojí, nejenže se příznivě projeví na chodu organizace, jak již bylo zmíněno výše, ale také svým členům (lidem s RS) dává možnost se dále vzdělávat, což je nemalý přínos ke zkvalitnění jejich života.

Fotky ze školení najdete ve fotogalerii.

 
Světový den roztroušené sklerózy
Neděle, 13 únor 2011

Letošní oslava světového dne roztroušené sklerózy se konala pod záštitou Václava Havla v Praze. Cílem této benefiční akce bylo podpořit nemocné roztroušenou sklerózou. Společenského večera se zúčastnilo mnoho lidí z celé republiky. Pořadatelé pro nás připravili bohatý program, vystoupili i známé osobnosti. Součástí akce bylo předávání cen lidem, kteří se dlouhodobě podílejí na dobrovolnické práci pro organizaci Roska a zasloužili se tak o její dobrý chod. Za Rosku Česká Lípa byla oceněna její předsedkyně paní Jaroslava Kudrnová z Nového Boru. Blahopřejeme.

Fotografie naleznete v galerii.

Zofia Doškářová

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 30 z 30